Identyfikacja
i wycena monet
Dyskusje
o monetach
Inwestycje
w monety i złoto
Dyskusje
o banknotach
Opinie i uwagi
o serwisie
O wszystkim i o niczym Ogłoszenia:
kupie/sprzedam
Skup/Wycena
W jaki sposób pomnażać kapitał?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Inwestycje - ogólnie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gringo41

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 7:56 pm    Temat postu: W jaki sposób pomnażać kapitał? Odpowiedz z cytatem

Jak zapewne wszyscy na forum wiedzą, że monetki to całkiem dobry pomysł na pomnażanie kapitału Very Happy Jeśli jednak ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na temat inwestowania i "obchodzenia się " z pieniędzmi, polecam ciekawe materiały na temat edukacji finansowej dostępne na stronie
http://bogatyojciec.pl/?A=40976
Chętnych proszę o podzielenie się wrażeniami po w/w lekturach, mnie szczerze mówiąc zachwyciły...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pafonso

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 1:40 pm    Temat postu: Re: W jaki sposób pomnażać kapitał? Odpowiedz z cytatem

gringo41 napisał:
Jak zapewne wszyscy na forum wiedzą, że monetki to całkiem dobry pomysł na pomnażanie kapitału Very Happy Jeśli jednak ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na temat inwestowania i "obchodzenia się " z pieniędzmi, polecam ciekawe materiały na temat edukacji finansowej dostępne na stronie
http://bogatyojciec.pl/?A=40976
Chętnych proszę o podzielenie się wrażeniami po w/w lekturach, mnie szczerze mówiąc zachwyciły...

To mi wygląda na amway albo podobną kaszane.
Powrót do góry
gringo41

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę nikogo obrażać w Nowy Rok, ale moim zdaniem Twoje podejście to kaszana Mad jak sam nie chcesz skorzystać z informacji na temat inwestowania, to przynajmniej nie zniechęcaj innych i w po prostu nie wypowiadaj się! Co, ulżyło CI, że napisałeś, że to kaszana?? Brak mi słow na takich jak Ty
Powrót do góry
appfunds

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiyosaki pisze prostym językiem o rzeczach, które wie każdy student ekonomii po pierwszym roku. No, ale większość ludzi nie studiuje ekonomii i poza tym czyta się doskonale.
Mi się w miarę podobały jego książeczki.

Zauważ tylko, że jak ktoś mu za bardzo uwierzył i wkręcił się na maxa w nieruchomości w USA na 100 % zbankrutował jak Casey Serin.
http://en.wikipedia.org/wiki/Casey_Serin

U nas ten scenariusz na razie jeszcze jest nieaktualny, bo ceny nieruchomości dopiero wyhamowały. Poczekaj jak stopy procentowe pójdą w górę, a ceny mieszkań zaczną spadać ... Daj im trochę czasu.
Wtedy posłuchamy też trochę historii takich jak te z USA.
Powrót do góry
pafonso

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gringo41 napisał:
Nie chcę nikogo obrażać w Nowy Rok, ale moim zdaniem Twoje podejście to kaszana Mad jak sam nie chcesz skorzystać z informacji na temat inwestowania, to przynajmniej nie zniechęcaj innych i w po prostu nie wypowiadaj się! Co, ulżyło CI, że napisałeś, że to kaszana?? Brak mi słow na takich jak Ty

Nie chciałem nikogo urazic ani też zniechęcic, nie moje małpy nie mój cyrk. Jedynie skojarzenia mam, które wyraziłem werbalnie. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Powrót do góry
unknown

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam te książki.

Edit
...pierwszą na pewno.

Ostatnio zmieniony przez unknown dnia Sro Sty 02, 2008 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Monety
Site Admin

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"W jaki sposób pomnażać kapitał?" - napisać poradnik pod tytułem "W jaki sposób pomnażać kapitał?" i sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gringo41

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać panie administratorze, że świetny pomysł Very Happy Ale prawda jest taka, że mało osób potrafi dostrzegać takie sytuacje Sad Odnośnie tego co napisałeś appfunds, to oczywiste, że nie każdy może odnieść sukces. Podobno tylko 5 % społeczeństwa potrafi "robić pieniądze" (nie wliczając fałszerzy Very Happy ) Chodzi o to, żeby spróbować podnieść ten odsetek, a nie każdego stać na studia ekonomiczne. Moim zdaniem warto jest poznać sposób myślenia kogoś, komu się udało. Nawet jeśli jedna osoba po przeczytaniu tych książek osiągnie jakikolwiek sukces, to jest to dobra lektura (ja np dostrzegłem nowe horyzonty).
Wiadomo że Kiyosaka na sprzedaży książek zarabia, ale jest to jeden z jego akceleratorów i nie ma w tym nic złego.
Ja ze swojej strony polecam
Powrót do góry
mikemike

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam przeczytac pare ksiazek pana James Cramer. Koles pracowal w Goldman Sachs ( jesli ktos zna sie na gieldzie to wie ze to oznacza ze warto go sluchac )
Co do tego Bogatego Ojca to sa to podstawy dobre ale to taka prosta wiedza ze az przykro ze niektorzy tego nie wiedza.

Teraz jedno zdanie o inwestowaniu bo temat za obszerny ale mysle ze zrozumiecie punkt.

When there`s blood on the street buy property.

I stosujac sie do tego w dluzszym terminie bedziecie bogaci Smile
Powrót do góry
Maximus

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też powiem pare groszy o IPE.
Głównym tematem owej firmy jest promowanie książek Roberta kIoysakiego który to fortuny dorobił się dopiero jak zaczął gadac o tym czego sie dorobi. Krótko mowiąc, mówi prostym językiem. Ludziska zachwyceni jakieś 5-6 lat temu tematem że każdy może zostać łatwo milionerem zaczęli podążać jego krokami. Niestety króków żadnych nie pokazuje a tylko głosi prostą treść którą ludzie już nie potrafią przerobić na własne potrzeby. Temat jego rozważań pomimo że niby uniwersalny nie da się wdrożyć na naszym rynku. I co z tego że mówi niby rzeczy proste i oczywiste i mądre jak nie do zrealizowania. Napewno odezwą się jego wielbiciele że to wszystko takie proste i przecież realne..... tak, ale :
równo z wypromowaniem pierwszej książki zaczęło działac forum na IPE dotyczące inwestowania. Wchodziło tam tak wiele osób i tak wszystce prężnie myśleli o tym jak zbijać wielkie fortuny że wyglądalo to coś jak sekta. Wszyscy w amoku zaczęli się nakręcać, podawać przepisy i chwalić jakie to kokosy robią. To trwało jakieś 2 lata. W tym czasie kyosaki zaczął nawalać tyle książek o tym samym temacie ale w innym wydaniu że zrobił na nas fortunę. Każdy kupował, czytał i dostawał tak zwanej podniety. Niestety wszystkie książki motywacyjne mają tę jedną zgubną lecz prawdziwą ceche. Powodują że ludzie zaczynają wizualizować swoje życie w oparciu o te książki. Zaczynają być szczęśliwi, zaczynają nawet widzieć że coś drgnęło w ich życiu.... i jaki jest tego koniec ? Minęło parę lat i ludzie zaczęli zauważać że nie da się w polsce dojść do miliona w 7 lat (nie mówię o szczęściarzach). Zaczęła się dziwna sytuacja że pewne interesy zaczęło się wymykać spod kontroli.Ludzie zaczęli mieć mniej ochoty na wchodzenie na forum. Zaczęli ględzić i marudzić. Zauważyli że czas prysnął i wtedy nastała katastrofa. Ludzie tak silnie umotywowani zauwazyli że nic nie są w stanie zdziałać. Te książki wyprały co niektórym mózgi i pozostawiły na lodzie. Ludzie pozwalniali się z pracy, zaczęli wielkie biznesy krecić (takie mieli zamiary) i nic im z tego nie wyszło. Do tego informacja o pewnej firmie warszawskieh która zabrała jako oszust wszystkie pieniądze inwestorów.
Suma sumarum, nikt tam już nie pisze. Ci co się sparzyli uciekają od bajkowych tematów łatwej kasy i pomimo że wiedza kyosakiego to niby łatwa nic nie znacząca wiedz to potrafi z ludzi zrobic kaleków. Pamiętajcie, pracujcie solidnie dla swoich pracodawców, nie myślcie że wszystko może tak łatwo przyjść bez żadnej pracy. Są ludzie którym sie to udało ale nie ma możliwości by wszyscy tak zrobili. Sam przestałem bujać w obłokach, odstwiłem książki i znalazłem monety. Zarobiłem w tym czasie setki razy więcej niż jadąc tylko na motywacji. Tutaj znów zaczyna mnie dopadać ten wycinek życia z kyosakim. Nie mówię nie, ale uważajcie i nie dajcie się zwariować.
Powrót do góry
domus_2006

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym co piszesz to masz racje ,ale ze wszystkim sie nie zgodze.Nikt nikomu nie kazal sie zwalniac z pracy,nawet w w swoich ksiazkach wspomina ,ze mozna fajnie laczyc czas z swoja praca a wlasnym biznesem.To ,ze niektorym osobowm sie niepowodzi to nie wina ksiazek tylko ich samych,gdyz kazdy odpowiada sam za swoje czyny i jezeli cos nie wyszlo t zanaczy ze cos przeoczyl w przeszlosci ... moim zdaniem nie mozna sie w pelni opierac na ksiazkach,ksiazki Kiyosakiego traktuje jako wskazowki a nie jako instrukcje obslugi "jak stac sie bogatym" ,zreszta on sam wspomina aby jego ksiazek tak nie traktowac..wielkosc sukcesu w duzej mierze zalezy od nas,naszego myslenia a nie nasladowania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
unknown

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maximus
Duża częśc populacji reaguje tak jak to opisujesz.
Traktują pewne rzeczy dosłownie.
Znajdziesz takich na większości for poświęconych inwestowaniu.
Na tym forum też.
Przeczytałem tylko jedną książkę Kiyosakiego - pierwszą, za to kilka razy.
Mam ten egzemplarz pełen zakreśleń.
Absolutnie nie uważam czasu jej poświęconego za stracony.
Powrót do góry
Maximus

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przeczytałem wszystkie i także nie uważam czasu za stracony. Nauczyły mnie te książki pokory. Na przykładach innych ludzi zauważyłem że jednak nie jest tak łatwo jak jemu się to opisuje. Kyosaki nie mówi by zostać na etacie. Kyosaki mówi by być tylko do momentu by wyjść z wyscigu szczorow. Ale na kazdym kroku wpaja jedna wredna rzecz: "niech kazdy ma w d..... swojego szefa". Niestety to wyczuć na każdym kroku. Mało tego przeczytałem wszystkie inne pozycje na rynku i Kyosaki jest tak słabiutki przy tym że szkoda gadac. Każda ta książka daje pewną finansową inteligencję ale:
Nie każdy sobie zdaje sprawę jak zgubne mogą stać się książki motywacyjne a do takich mogą zaliczać się pozycje kyosakiego. Razem z ich treścią płynie coś co wprowadza nas w stan zadowolenia i rychłego widoku fortuny. Jednak gdy po prau latach widzimy że nic takiego nie nadchodzi to wtedy w podświadomości może nastąpić coś złego. To nie analiza techniczna a delikatne pranie mózgu. Wiem że Wam to trudno pojąć ale ludzie ogarnięci szałem zarobku zaczynają działać jak co niektórzy tutaj na forum z monetami. To już wtedy nie ma nic wspólnego z tymi książkami. Zresztą co tu dużo gadać. Odezwie się pełno przeciwników ale ja osobiście jestem przeciwnikiem tak lubianych zasad NLP. Manipulowanie psychiką innych ludzi nie jest darem naturalnym tylko zdobytym w perfidny sposób. Zarabianie kasy na zasadzie podejścia kontrahenta tak by go zniewolić jest chamskie. Widziałem takie kursy i podejście do tematu to już sekta. Nie będę z nikim tutaj dyskutował na ten temat i proszę nie pisać i atakować. To moje zdanie i nikt się nie musi z tym zgodzić. Ale dlaczego napisałem na temat forum IPE ? Co się stało z tymi wszystkimi ludźmi ? Gdzie ich wcięło ? takie wielkie plany mieli, tyle gadali, takie pomysły.... nikomu sie nie udalo ?? przecież każdy przeczytal te ksiązki..... Sad tyle osob gra w cashflow, ale to tylko gra, to takie opowiadanie jak latwo jest ustawic z domina klocek obok klocka ale zbudować kilometr domina bez przewrocenia po drodze choćby jednego jest juz nemozliwe.
Powrót do góry
unknown

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Manipulowanie psychiką innych ludzi nie jest darem naturalnym tylko zdobytym w perfidny sposób

Oj, chyba nie...
Taka umiejętność to zdobycz w procesie doboru naturalnego.
Taki bonus.
W zasadzie każda międzyludzka interakcja, to taka manipulacja, próba sił i chęć osiągnięcia nawet chwilowo lepszej pozycji lub wymiernych korzyści.
Tak to działa i nie ma co się na to obrażać.
Jednak zgadzam się, że są pewne granice wyznaczane przez wewnętrzny system wartości i oglądanie różnego gatunku "nawiedzonych" do przyjemności nie należy.
A juz próba wymiany poglądów z nimi w szczególności.
Powrót do góry
gringo41

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem gra Cashflow ma kilka zalet. Może i nie dorobi się nikt majątku przez to, że pograł w planszówkę, ale z drugiej strony - jeśli z drugiej strony planszy - znajdzie się osoba, która też zainteresowana jest jakimś biznesem, to czy nie warto jest porozmawiać podczas gry i poznać sposób myślenia innych osób, które próbują coś osiągnąć Question Bo jeśli uznamy, że ktoś ma skuteczniejsze podejście do zarabiania od nas, to wartoby go posłuchać...
To oczywiście moje zdanie, każdy może mieć inne, ale jeśli komuś się to przyda, to zachęcam do zagrania w taką zorganizowaną grę (najlepiej z ludźmi, których się nie zna)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum e-numizmatyka.pl Strona Główna -> Inwestycje - ogólnie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: